Rüyada Zeytinyağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zeytinyağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zeytinyağı Görmek

Rüyada zeytinyağı görmek, uzun ömre, sevinç ve sürura işarettir. Rüyada zeytinyağı; arzuların harekete gelmesine ve hastalıklardan afiyete alamettir. Kişinin rüyada zeytinyağı görmesi, ilme, hikmete, berekete ve menfaate, güzel rızka, mübarek zata ve güzel eşe delalet eder. Çünkü zeytin mübarek bir meyvedir.

Rüyada Zeytinyağı Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada zeytinyağı çok, bol nimete nail olmaya, bol ve geniş bir rızka salip olmak demektir. Günahkar bir kimsenin rüyasında zeytinyağı görmesi, iman ve hidayet nuruna ermeye, tövbeye, ilme işarettir. Rüyada zeytinyağı görmek, emniyet edilir sağlam şeye tutunmaya ve insanların hayırlılarına delâlet eder.

Rüyada görülen zeytinyağları, rızık ve helal mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır. Zeytinyağları, ilim, bereket ve hidayet, batini nur ve helal rızıktır. Bazen zeytinyağının rüyalarda görünmesi göz, kalp nuruna ve yeni bir evlada işarettir.

Rüyada güzel, lezzetli ve temiz zeytinyağının kötü bir şekilde görülmesi sözü bozmaya, kötü zeytinyağı şişesinin güzel ve hoş olarak görülmesi, güzel muameleye alamettir.

Rüyada görülen zeytinyağı, helal rızktır. Abdülgani Nablusi ye göre; Zeytinyağı görmek, kalp nuruna, yeni çocuğa veya eski eşyaların değiştirilmesine delalet eder. Rüyada berrak bir zeytinyağı görmek, kendisi için iyi niyetli kişiler tarafından iyilik düşünüldüğüne, bulanık zeytinyağı görmek ise kendisi hakkında dedikodu yapıldığına ve işlerinin kıskanıldığına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zeytinyağı, rızık ve helal mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır.

Rüyanda Zeytinyağı İçmek

Rüyada Zeytinin yağını içtiğini görmek, vücudun sağlığına, afiyete, hastaların iyileşip afiyet bulmasına, sabır ve sebata delalet eder. Bir kimsenin rüyada zeytinyağından içtiğini görmesi, sihirden veya hastalıktan kurtuluşa işarettir. Rüyada zeytinyağından yemek, helal mala delalet eder. Yine rüyada zeytinyağı görmek veya yemek, hayır ve berekete işarettir.

Rüyada Zeytinyağını Dökmek

Bazı kere de zeytin yağını yemeğe, salataya dökmek kolay elde edilen mala, helal rızka, sevince ve geçimde genişliğe işaret eder.

Rüyada Zeytinyağı Kutusu Görmek

Bir kimsenin rüyasında zeytinyağları kutusu görmesi, rızık ve helal mala delalet eder, afiyet ve şifaya alamettir. Bazen da zeytinyağının kutusu, ilim, bereket, hidayet, hikmet, batını nur ve helal rızka delalet eder.

Rüyada Zeytinyağı Bidonu Görmek

Su bidonu içinde zeytin yağı görmek, rüya sahibinin zenginliğine delalet ettiği gibi, zeytin yağı bidonu görmek de, bölgede ucuzluğun olacağına, bolluk ve bereketin geleceğine işaret eder.

Rüyada Zeytinyağını Satın Almak

Rüyada zeytinyağından satın aldığını görmek, hayır ve menfaate, feyz ü berekete delalet eder ayın zamanda bol ve geniş rızka işarettir. Kirmanî demiştir ki: Rüyada zeytinyağını satın alıp evine götürdüğünü görmek, hayırlı rızka ve çok mala delalet eder.

Rüyada Zeytinyağı Fabrikası Görmek

Rüyada zeytinyağını üreten fabrikayı görmek, rüya sahibinin büyük bir iş yapmaya teşebbüs edeceğine işaret eder. Rüyasında zeytinyağlarının fabrikasında çalıştığını gören kimse sıhhat bulur, maddi durumu düzelir ve saadete erişir.

Rüyada Zeytinyağını Doldurmak

Bütün insanlar için hayra alamettir. Mal, eşya ve şerefli bir kimseye de delalet eder. Rüyada zeytinyağını doldurduğunu görmek, hayır ve berekete delalet eder.

Rüyada Zeytinyağı Şişesi Görmek

Yine zeytin yağı rüyası, göz ve gönül nuruna ve kalp sefasına delalet eder. Zeytinyağının şişesi bolluğa delalet eden bir rüya olduğu gibi, insanların ondan istifade edeceği menfaatli yağmurların yağacağına da alamettir. Rüyada zeytinyağıyla dolu testiyi görmek, dünya malı ile tabir edilir.

Rüyada Zeytinyağının Dökülmesi

Çetinlik ve meşakkate işarettir. Rüyada zeytin sıktığını görmek, hayır ve menfaate, selamet ve afiyete delalet eder. Rüyada zeytin sıkacak aleti görmek, talebe için ilme, fakir için rızka delalet eder. Sıkacak aleti hayra da delalet eder.

Rüyada zeytinleri sıkan bir kimseyi görmekse, keder, üzüntü, şiddet ve sıkıntıdan kurtulmaya alamet eder.

Rüyanda Zeytinyağıyla Yağlanmak

Ziynet ve ferahlık ile tabir olunur. Sürdüğü yağ normali aşmamışsa, bu ziynettir. Eğer yağın kokusu çirkin ise, koku ve kuvveti nispetinde kötü bir isimle anılmaya delalet eder. Genel anlamda rüyada zeytinyağı görmek hayırlı bir rüya olup, bolluk ve berekete delalet etmektedir. İlme, berekete, hidayete, batın"" nura, helal rızka, göz ve kalp nuruna, Bununla yağlanmak şifaya, Temiz zeytinyağının kötü kokması sözü bozmaya; Zeytinyağı satan kimseyi görmek meliklere yakın olmaya, ilim sahiplerine hizmet etmeye; hidayet ve ilme delallet eder. Berrak, temiz şişede zeytinyağı bolluk ve berekettir.
Rüya tabirleri hakkında ayrıntılı ve doğru bilgileri veren rüya tabiri blogu. Doğru kaynaklardan rüya tabirleri ve rüya yorumları.