Rüyada Zekat Vermek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zekat Vermek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zekat  Vermek

Rüyada zekat, müjde, hayır, bereket, şifa, dini borç, güç işlerin kolaylaştığı, kayıp, sıkıntıdan kurtulma düşmana zafer, rızkta bolluk ile yorumlanır. Rüyasında zekat veren kimsenin malı ve mülkü, varsa, hayra verilen artar. Zekat aldığını görmek, menfaat bulacağına, bir rivayete göre de fakirliğe delalet eder. Abdulgani Nablusi ye göre, rüyada zekat görmek, malın artmasına delalet eder.

Malinin zekatını verdigini görmek o yil malının çoğalacağına ve bereketinin artacagina delildir. Rüyayı gören zengin ise, parasi kat kat artar, fakir ise refah ve mutluluğa erişir, Malı çok olanların zekat verdiğini görmesi hayır ve berekete, düşmanından sakınacağına delildir. Yorumcular zekatı türlü türlü yorumlamişlardir. Rüyada zekat için vereceği miktari ayırıp buna göre dagittiğını görmek, islerinde, kolaylığa, tövbeye nail olmaya o yıl içinde hastalıktan uzak kalacagğına delalet eder.

Bir başka rivayete görede: Rüyada zekat vermek, malin artmasina isarettir. Farz olan zekatin verdigim gören kimse, zengin ise mal ve nimete nail olur ve namazlarim vakitlerinde kilar. Mal sahibi kimsenin rüyada zekatını vermesi, hayra ve düsmandan korunmasina isarettir. Bazen zekat vermek, teheccüd namazı kılmaya ve nafile oruç tutmaya işarettir.

Bazen de borca, sevdigi kimseye işarettir. Zekat vermek, bazen veresiye veya borçtan dolayı faydalanmaya işarettir. Zekat vermek, borcu ödemeye de işarettir. Zekat, fayda, rahat, makamı ve belaların defedilmesine işarettir. Bir kimse rüyada malının zekatını ayirdiğını görse, Allahu Teala onun islerini kolaylastinr. Ona tövbe nasip eder.
Rüya tabirleri hakkında ayrıntılı ve doğru bilgileri veren rüya tabiri blogu. Doğru kaynaklardan rüya tabirleri ve rüya yorumları.