Rüyada Zebani Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zebani Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zebani Görmek

Rüyada zebani görmek, sıkıntılı bir döneme gireceğinizi haber verir. Rüyada cehennemde olduğunu ve kendisine zebanilerin işkence ettiklerini görmek, o kimsenin bazı günahlar işlediğine ve bundan ötürü vakit geçirmeden tövbe ve istiğfar etmesi gerektiği anlamına gelir. Zebani, sıkıntı ve işlerin yolunda gitmeyeceği demektir. Rüyada cehennem bekçisi olarak tabir edilen zebaniyi görmek korku ve endişe içinde bir gün geçireceğinize, sıkılmaya ve kederlenmeye işaret eder.

Rüyada zebani tarafından çekilip sürüklendiğini görmek, zalimler ile ortaklığa, kâfirlerin yolunda gitmeye, müşriklerin ve istihza edenlerin ahlâkları ile ahlâklanmaya delildir. Cehennem zebanisinin kendisini alnından tutarak ateşe attığını gören zillet ve hakarete düşer. Bu tür rüyalar (zebani şeytan, 3 harfli cin) gören Allah'a sığınıp tövbe etmesi gerekiyor.


Rüyada Zebani ile Konuşmak

Bir kimsenin rüyasında zebaninin kendisinden kaçtığını veya kendisine yüzüyle veya hareketiyle kızgın bir şekilde baktığını görse, o kimsenin cehenneme girmeye sebep olan ameller yapmasına delâlet eder. Rüyada zebani ile konuştuğunu görmek sıkıntı çekmeye rivayet edilir.

Rüyada Zebaniden Kaçmak

Kurtuluşa ermeye rivayet edilir. Bir kimsenin rüyasında zebanî görmesi; o kimsenin endişeli ve sıkıntılı günlere girmek üzere bulunduğuna işaret eder. Rüyada zebaniden kaçmak ise sıkıntılı ve endişeli durumların bitmesine, kişinin huzurlu bir hayata kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Çeşitli Zebani Görmek

Rüyada çeşitli renklerde cehennem zebanisi gören kimse, polisin huzuruna çıkar. Cehennemin bekçisinin (zabaninin) tebessüm ettiğini gören kimse, hapisten kurtulur. Siyah zebani görmek sapıklıktan sonra hidayete erişmeye ve dince gayret göstermeye delâlet eder.

Rüyada Zebani Olmak; Bir kimse rüyada zebani sıfatına dönüştüğünü görse, Allah (C.C.)'a, Resulüne ve bütün Müslümanlara muhabbet etmeye işarettir. İslami rüya tabirlerinde yapılan yoruma göre rüyada zebani olmak izzete, saltanata, nifaktan beri olmaya günah ve kötülükten pak ve temiz olmaya alamettir.
Rüya tabirleri hakkında ayrıntılı ve doğru bilgileri veren rüya tabiri blogu. Doğru kaynaklardan rüya tabirleri ve rüya yorumları.