Rüyada Zekat Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Zekat Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zekat, müjde, hayır, bereket, şifa, dini borç, güç işlerin kolaylaştiği, kayıp, sıkıntıdan kurtulma düşmana zafer, rızkta bolluk ile yorumlanır. Rüyasında zekat veren kimsenin malı ve mülkü, varsa hayra verilen artar.

Zekat aldigını görmek, menfaat bulacağına, bir rivayete göre de fakirliğe delalet eder. Abdulgani Nablusi ye göre, rüyada zekat görmek, malın artmasına delalet eder. Malinin zekatını verdiğini görmek o yıl malının çoğalacagına ve bereketinin artacagına delildir.

Rüyayı gören zengin ise, parası kat kat artar, fakir ise refah ve mutluluğa erişir, Malı çok olanların zekat verdiğini görmesi hayır ve berekete, düşmanından sakınacağına delildir. Yorumcular zekati türlü türlü yorumlamışlardır.

Rüyada zekat için vereceği miktarı ayırıp buna göre dagıttığını görmek, işlerinde, kolaylığa, tövbeye nail olmaya o yıl içinde hastalıktan uzak kalacağına delalet eder.

Bir başka rivayete görede: Rüyada zekat vermek, malın artmasına işarettir. Farz olan zekatin verdigini gören kimse, zengin ise mal ve nimete nail olur ve namazlarını vakitlerinde kılar. Mal sahibi kimsenin rüyada zekatını vermesi, hayra ve düşmandan korunmasına işarettir. Bazen zekat vermek, teheccüd namazını kılmaya ve nafile oruç tutmaya işarettir. Bazen de borca, sevdiği kimsenin ölümüne işarettir. Zekat vermek, bazen veresiye veya borçtan dolayi faydalanmaya işarettir. Zekat vermek, borcu ödemeye de işarettir. Zekat, fayda, rahat, makami ve belaların defedilmesine işarettir. Bir kimse rüyada malının zekatini ayırdıgını görse, Allahu Teala onun işlerini kolaylastırır. Ona tövbe nasip eder.
Daha yeni Daha eski