Rüyada Tuz Görmek

Rüyada Tuz Görmek

Rüyada tuz görmek zenginliğe, berekete, takvaya, hayır ve nimete, insanların arasını bulan kimseye, sıkıntı ve üzüntülerin gitmesine yorumlanır.

Takvaya, hayır ve nimete, zahmetsiz rızka, emniyet ve güvene, güzel kadına, İki hasım arasında görülen tuz bu düşmanların barışmasına, Tuzcu görmek, mal sahibi, ara bulmayı seven birine, Tuz ekmek yemek yoksul yaşamaya delalet eder.

Rüyada tuz , zahmetsiz ve emeksiz mala, iki dargın kimse arasında görülen tuz da onların barışmalarına işarettir. Rüyada tuz gören kişi yaşamında bazı değişiklikler yapmak istiyor; ancak çevresindekiler buna izin vermiyor demektir.

Rüyada tuz görmek etrafınızda iki yüzlü insanların olduğunu da bildirir. Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz, fakat çevrenizin ve içinde bulunduğunuz şartların buna izin vermemesi canınızı sıkıyor. Hayırlı kısmettir. Kişi bütün sıkıntılarından, dertlerinden, hastalığından kurtulur.

Rüyada bir yemeğe tuz ekmek bolluk, bereket, zevk, ağız tadıdır.Tuz görmek, mal ve nimetle yorumlanır. Kirmani'ye göre, rüyada tuz satin aldiğini veya kendisine verildiğini gören para bulur.

Rüyayi gören hasta ise iyilesir.Ebu Sait El-Vaiz'e göre, rüyada beyaz tuz görmek bes sekilde yorumlanır: Gümüs para, terbiye, hayırlı is, çok mal, sadik hizmetçi. Siyah ve kirli tuz da dört sekilde yorumlanır: Sahte para, kötü söz, keder ve hüzün, hareketsizlik.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen tuz, zahmet çekilmeden ele geçirilen maldir.

Rüyada iki düsman arasinda görülen tuz, onlarin birbirleriyle bansmalarina işarettir.

Bir kimse rüyada bir yerde halkin huzurunun bozuldugunu görse, orada zulüm ve kitlik olacagma işarettir. Tuz, mesguliyet ve hastaliktir.

Beyaz tuz, dünyaca takvalik, hayir ve nimettir.

Rüyada ekmek île tuz yediğini gören kimse, dünyaliktan az bir seyle kanaat eder. Tuzluk, güzel bir hizmetçiye işarettir. Korku halinde bulunan bir kimse, rüyada tuz görse, emniyete kavusur.Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat, çevrenizin ve içinde bulunduğunuz durumunuz şartların buna pek izin vermemesi canınızı sıkıyor. Tuz yediğinizi görmeniz, sevgilinizin ihanetine uğrayıp, ondan ayrılacağınız anlamına gelir.Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat, çevrenizin ve içinde bulunduğunuz durumunuz şartların buna pek izin vermemesi canınızı sıkıyor. Tuz yediğinizi görmeniz, sevgilinizin ihanetine uğrayıp, ondan ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyada tuz gören kişi yaşamında bazı değişiklikler yapmak istiyor; ancak çevresindekiler buna izin vermiyor demektir.

Rüyada tuz görmek etrafınızda iki yüzlü insanların olduğunu da bildirir.

Rüyada tuz görmek, zahmet çekilmeden elde edilen mala delâlet eder.

Rüyada bezay tuz görmek, dünyaca takvalık, hayır ve nimettir.

Rüyada ekmekle tuz yediğini görmek, dünyalıktan az bir şeyle kanaat etmeye işarettir.Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada tuz görmek, beş vech ile tâbir olunur: a) Gümüş para, b) Haya, c) Hayırlı iş, d) Çok mal, e) Sadık hizmetçi. Korku halinde bulunan bir kimsenin rüyada tuz görmesi, emniyete ermeye, selâmete çıkmaya delâlet eder.

Rüyada tuz görmek, Sünnet-i Seniyye’ye, Kur’ân-ı Kerime, İslâm’a, zevceye, mal ve çocuğa, helal rızka ve hayırlı şeylere delâlet eder.

Rüyada tuz bulduğunu görmek, sıkıntı ve hastalığa işarettir.

Bazı kere de tuzlu şeyler görmek, ülfete, muhabbete, mekruh olan şeyler üzerinde toplanmaya, şüpheli şeyleri yemeye delâlet eder. Tuzlu zeytin görmek, ahdi bozmaya alâmettir. Kirmanî demiştir ki: Rüyada tuz satın aldığını veya kendisine verildiğini görmek, hastalıktan şifa bulmaya ve paraya delâlet eder.Ebu Saidü’l-Vaaz da demiştir ki: Rüyada tuz yediğini görmek, nimete delâlet eder.

Birine tuz verdiğini görmek, ona mal vermeye işarettir.

Rüyada siyah ve kirli tuz görmek, dört vech ile tâbir olunur: a) Kalp kara, b) Fena söz,c) Üzüntü ve keder, d) Hareketsizlik.

Müellif: Tuz; para veya husumet demektir.

Tuz görmek; nakit para elde edeceğinize…

Tuz yemek; zahit olacağınıza işarettir.