Rüyada Zina Görmek

Rüyada Zina Görmek

Rüyada zina ettiğini görmek, hainliğe ve betbahtlığa delâlet eder. Çünkü zina, hayasızlıktır.

Bir kimsenin rüyada zina ettiğini görmesi, hırsızlık ile tâbir olunur. Çünkü zina eden kişi hırsız gibi gizlenir. Zina, bazı kere de hayır ile tâbir edilir.

Bundan dolayı güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini gören kimse, malını muhafaza edilecek bir yere koyar.

Bir hükümdarın rüyada zina ettiğini ve kendisine de had cezası vurulduğunu görmesi, saltanatının kuvvetine delâlet eder.Nablusî (rh.a.) demiştir ki: -Rüyada güzel yüzlü temiz kıyafetli salih, dindar ve âlim olarak bilinen bir kısım kimselerin güya zina eden bir kadına müracaatları ve ondan bir şey elde ettiklerinin görülmesi, o kimselerin bir âlimden ilim almalarına ve ilme talip olmalarına ve o zina eden kadından nail oldukları şey miktarınca, o âlimden ilim öğrenmelerine delâlet eder. Yine rüyada tanıdığı bir kişinin zevcesi ile zina ettiğini görmek, o kişinin malından ele geçecek nasibe delâlet eder.

Rüyada bir kimsenin genç bir kadınla oynaştığını görmesi, görünmez bir yerde malını zayi etmesine alâmettir.

Zina ettiğini görmek hainliğe yahut hırsızlık yapmaya; Tanınmayan fahişeyi görmek hayra; Tanınan bir fahişe ile zina etmek haram mala, hainlik ve hırsızlık yapmaya; Güzel bir kadınla zina etmek malını muhafazaya almaya, Tanıdığı birinin hanımıyla zina yaaptığını görmek, o kimsenin malından bir şey almaya, Salih, dindar ve alim olarak bilinen ve öylede olan kimselerin zina yaptığını görmek yahut duymak, o kimselerin ilim öğrenmek için birine müracaat etmelerine ve ondan istifade görmelerine, Zina ettiğini görmek bazen hacca gitmeye, Bir erkekle kadını birlikte görmek, eşinin kendisinden bir şey istemesine, Genç bir kadınla oynaştığını görmek, görünmez bir yerde malını yitirmeye; eğer kendine had vurulmuş (ceza verilmiş ise) ilim ve dini bilgiler öğrenmesine, mal ve dünyalığa erişmeye; Bir yöneticinin kendine had vurulduğunu görmesi saltanatının pekişmesine, Ünlü bir fahişe ile zina yaptığını görmek fitne ve musibete düşmeye; Geneleve gittiğini görmek umumi tuvalette ihtiyacını gidermeye yahut çirkin bir ortamda bulunmaya, Geneleve (randevuevine) gittiğini ve oradan çıkamadığını görmek kısa zamanda vefat etmeye; Birinin eşiyle birlikte olduğunu, yanlarında kendi eşinin de bulunduğu halde buna ses çıkarmadığını görmek, birlikte olduğu o kimseyi ( ya daonun eşini) kendi işlerine vekil tayin etmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Cins" Münasebet.) Rüyada zina ettiğini görmek, hiyanete delalet eder. Tanimadigi bir kadınin zina ettiğini görmek hayirdir.

Bir rivayete göre, uykusunda zina ettiğini görmek, hastaliga delalet eder.

Bazen de yorumcular bu rüyayi hirsizlikla tabir etmektedirler.

Bir kadınin rüyasında kendisine yaklasarak onunla zina etmek istediğini söylediğini görmek, haram mal kazanacağına işarettir. Güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini görmek, malini saklayacak bir kimseye birakir.

Bir kimse arkadasinin esiyle zina ettiğini görse, o kimsenin malina ortak olur.Abdulgani Nablusi'ye göre, rüyada zina ettiğini gören kimse hacca gider.

Bir hayat kadıni ile zina ettiğini gören kimse, serre ve fitneye ugrar. Zina edilen bir eve girdiğini ve oradan çikamadiğini gören kimse, kisa zamanda ölür. Kendi karisi da yatakta olduğu halde baska bir kadınla zina ettiğini gören o yabanci kadınin yakınlarindan birisini kendisine vekil olarak tayin eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada zina etmek hainlige işarettir.

Bundan dolayi bir kimse zina ettiğini görse, hainlik eder.

Rüyada zina etmek hirsizliga işarettir.

Bir kimse rüyada zina eden bir kadınin kendisine yöneldiğini ve nefsinden arzusunu istediğini görse o kimse haram mala nail olur. Güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini gören kimse malim, muhafaza edilecek bir yere koyar.

Bir kimse tanidigi birisinin hanimi ile zina ettiğini görse, o kimsenin malindan birsey alir.

Rüyada zina ettiğini gören kimse hacca gider.

Bir kimse rüyada bir erkekle beraber bir kadınin görse, o kadınin kocasindan dünyalik talep eder.

Bir kimse rüyada genç bir kadınla oynastiğini görse, görünmez bir yerde malini kaybeder. . Zina eden bir kadınla zina ettiğini gören kimse, ser ve fitneye düser.

Bir kimse baskasinin hanimi ile gecelediğini, halbuki kendi hanimi da onlar île beraber bulundugunu ve bu durumu men eden bir sey söylemediğini görse, kocasi o kimseyi evinin isleri için vekil tayin eder.

Rüyada zina yaptığını görmek; bazı yorumculara göre; uzun süre mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğinize, bazılarına göre ise ihanete uğrayacağınıza işarettir.

Rüyada zina yaptığını görmek dinini güzel yaşayan takva sahibi için başkalarının hidayetine vesile olmaya işaret eder.