Rüyada Zembil Görmek

Rüyada Zembil Görmek

Hasırdan örülerek yapılmış kulplu torlayı (zembili) görmek eş ve çocukları için arzu ettikleri şeyleri hazırlayan kimseye; Zembil bazen evin hanımına, çocuğa, hizmetçiye, dürüst ve güvenilir hamala; Tekke vb. yerlerde görülen zembil, oranın hizmetçisine ve vakfedilmiy yere delalet eder.

Rüyada zembil görmek, bolluk ve berekete erisileceğine yorumlanır. Kirmani'ye göre, rüyada zembil görmek kadın, bir rivayete göre hizmetçi ile ve bir baska rivayete göre de mal ve nimet, uzun ömür, hayir ve bereket, miras ve din kuvveti ile ve bazilarinin söylediklerine göre erkek hizmetçi ile tabir edilir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada zembil görmek, aile ve çocuklari için arzu ettikleri seyi hazirlayan ev sahibi bir kimsedir.

Bazen de, zembil görmek, zevceye, hizmetçiye veya çocuga işarettir. Zembil, dogru ve itimat edilen hamala da işarettir.

Rüyada zembil görmek eşinizi ve çocuklarınızı mutlu etmek için elinizden gelen gayreti göstermeniz gerektiğine, çok çalışıp başarılarınızı ailenizle paylaşmanızın gerektiğine, ömrünüzün uzun olmasına, bolluk ve berekete, ele geçecek mirasa işaret eder.

Rüyada zembil görmek, zevceye, hizmetçiye, çocuğa, mala, rızka ve menfaate delâlet eder. Yine zembil rüyası, aile ve çocukları için arzu ettikleri şeyi hazırlayan ev sahibine delâlet eder. Zembil, bazı kere de erkek hizmetçiye işarettir.

Rüyada zembil görmek, uzun ömre, nimete, hayır ve berekete, din kuvvetine ve mirasa da delâlet eder.