Rüyada Zebur Görmek

Rüyada Zebur Görmek

Rüyada Allah (c.c.) tarafından kulu ve peygamberi Hazret-i Davud (a.s.)’a nazil olan Zebur’u görmek, tevbe ve Allah korkusuna, ibadete, kalpleri birleştirmeye, neşe verici şeylere ve hitabete nail olmaya delâlet eder.

Rüyada Zebur’u okuduğunu görmek, peygamberlerin yolunca gitmeye işarettir.

Davud Aleyhisselama indirilen Zebur'u görmek Allah korkusuna, zikir ve din" musikiye düşkün olmaya, garip haberler işitmeye, okuma zevkine ve hitabet sanatına vakıf olmaya delalet eder.

Rüyada Zebur görmek, genellikle hayra yorumlanır. Zebur okudugunu gören, güzel ve hayırlı bir is görür.Abdulgani Nablusi'ye göre, Davut aleyhisselamin Zebur'unu rüyada görmek, yalvarip aglamaga, tövbeye, ibadete, eglenceden zevk duymaya, egri bügrü ve garip haberler duymaya, okuyup konusmaktan hisse almaya delalet eder. Salimi'ye göre; dört mukaddes kitaptan biri olan Zebur'u görmek, Allah'ın (C.C) emirlerine her zaman boyun egerek yerine getirdiğinize, bu yüzden daima gerek Allah nazarinda gerek halkin gözünde iyi bir insan olarak taninip kabul edildiğinize işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada Davut (A.S.) 'a nazil olan Zebur'u görmek, ölü üzerine aglamaya, tövbe ve Allah korkusuna, ibadete, kalpleri birlestirmeye, dogru olmayan garip haberleri isitmeye ve okumaya işarettir.

Rüyada hak kitaplardan biri olan zebur’u görmek hayra işarettir.

Rüyada zebur’u okuduğunu gören kimse dini vazifelerini lâyıkıyla yerine getiren, güzel iş yapan, Allah’tan korkan kimsedir.

Rüyada zebur okuduğunu görmek manevi değerlere önem veren, takva sahibi, sır saklayan kimseye işaret eder.

İbn-i Sirin: Rüyada (ezberden) Zebur okuduğunuzu görmek; Allah’a yöneleceğinize ve hayır işler yapacağınıza…

Zebur’u üzerinden okuduğunuzu görmek; zahit ve dindar biri olacağınıza ve hayır işler yapacağınıza işarettir

Cabir Mağribi: Zebur yazdığınızı görmek; menfaat elde edeceğiniz bir işle meşgul olacağınıza…

Zebur okumak; kendinize güzel bir iş bulacağınıza işarettir.