Rüyada Yüksük Görmek

Rüyada Yüksük Görmek

İğnenin parmağa batmasını önlemek için parmak ucuna takılan küçük mahfazayı ( yüksüğü) görmek eşe, çocuğa, rızka, binite, yolculuğa, yakasını bırakmayan alacaklıya, Yüksüğü yanlış yere takmak zina yapmaya yahut bir yakınının hastalanrmasına delalet eder..

Rüyada dikis dikerken elinize batmamasi için parmağiniza taktiğiniz yüksügü görmek, aile fertlerinizden birinin isledigi bir hata yüzünden size yapilan sikayeti onu savunur sekilde idare ettiğinize ve o kimseye de gerekli nasihatte bulundugunuza delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada yüksük görmek, rizka, çocuga, zevceye veya azgin çocuga yahut binege veyahut yolculuk yapmaya, ya da kendisinden ayrilmayan alacakliya işarettir.

Bazen yüksük, darlik ve sıkıntıya bazen de hayvan kiraya veren kimseye veya yaris yapan çocuklar için birincilik almaya işarettir.

Bir kimsenin rüyada yüksügü kendi yerinin disina koymasi zina etmeye ya da parmaklarinin isaret ettigi kimsenin hasta olmasina işarettir.

Rüyada yüksük görmek uzun zamandır görmediğiniz bir yakınınızla veya dostunuzla karşılaşacağınıza ve bundan çok mutluluk duyacağınıza, rızkınızın genişleyeceğine, evliliğe, çocuk sahibi olmaya işaret eder.

İnsanın rüyada yüksük görmesi, rızka, evlada, zevceye, binek hayvanına veya yolculuğa delâlet eder.

Bazı kere de yüksük görmek, darlık ve sıkıntıya, bazan da yarış yapan çocuklar için birincilik almaya delâlet eder.

Rüyada bir ölünün parmağında yüzük görülmesi; “Onlar için demirden kamçılar da var” (Hac, 21) mealindeki âyet gereğince o ölünün azaba uğradığına delâlet eder.