Rüyada Yelken Görmek

Rüyada Yelken Görmek

Kirmani demiştir ki: Bir kimsenin rüyada yelken açtığını görmesi, günahlardan tevbe etmeye ve kurtuluşa delâlet eder.

Rüyada denizde bir geminin yelkenlerini açılmış görmek, güzel isimle anılmaya, sena edilmeye ve hayra işarettir. Yine bir kimsenin rüyada yelken görmesi, saltanata ve kuvvete delâlet eder.

Rüyada kendisi için yelken açtığını görmek, devlete, izzete, şerefe ve’ nimete delâlet eder. Kirmani demiştir ki: Bir kimsenin rüyada yelken açtığını görmesi, günahlardan kurtulmağa işarettir.Açtığı yelkenin rüzgar ile dolup şiştiğini görmek, teşebbüs edilen işten netice almaya, mal ve kazanca delâlet eder.

Rüyada açtığı yelkenin parçalandığını görmek, rüya sahibinin işlerinin çıkmaza gireceğine; yelkenin delinip rüzgarı tutmaz olduğunu görmek de, bir hastalık veya felaket yüzünden üzüntü ve kedere uğramaya delâlet eder. Yelken satıcısını görmek, yolculuklara ve rızık talep etmeye ya da nikâh için hazırlanmaya işarettir.

Gemi yelkeni görmek saltanata, izzet ve şerefe, Yelken yapımcısını görmek rızık talebine, nikah için hazırlanmaya delalet eder.

Rüyada yelken açıp, denizlerde dolaştığınızı gördüyseniz, hayatta büyük başarı elde edeceğiniz ve çok mutlu olacağınız anlamına gelir. Kişinin umutlarının ve hayallerinin gerçekleşeceğini işaret eder.

Rüyada yelkenli bir kotrayi kullandiğini veya yelkenli bir geminin içinde bulundugunu görmek, bir devlet dairesinde bir isi bulunduguna işarettir. Yelkenlerin sistiğini görmek, o isin iyi bir sekilde sonuçlanacağini, pörsük olmasi, kötü sekilde sonuçlanacağini gösterir.

Bir yelkenli gemiyi kullandiğini görmek, tüccar ise islerinin yolunda olduğuna ve kazancinin artacağına delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen yelken, saltanattir.

Rüyada kendisi için yelken yapildiğini gören kimse, saltanat, izzet ve serefe erisir.

Rüyada yelken saticisini görmek yolculuklara ve rizik talep etmeye veya nikah için hazirlanmaya işarettir.

Rüyada yelkenci görmek, uzun emeller taşıyan bir arkadaşınızdan ayrılmaya delâlet eder.