Rüyada Zulüm Görmek

Rüyada Zulüm Görmek

Rüyada ilim ve irfan sahibi ve Kur’ân ehli kimsenin zulüm yaptığını görmek, Allahu Teâlâ’nın af ve mağfiretine nail olmaya delâlet eder.

Rüyada bir adamın kendisine zulmettiğini görmek, düşman üzerine galip gelmeye işarettir.İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada bir kimseye zulmettiğini görmek, zulüm eylediği kişinin zulmüne uğramaya delâlet eder.

Rüyada kendisinin zalim olduğunu ve ona buna zulmettiğini görmek, feyz ü felahtan uzaklığa ve sonun perişanlığına delâlet eder.

Rüyada bir hükümdarın veya devlet reisinin halka zulmettiğini görmek, fitne ve fesada ve memleketin harab olmasına delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada iktidar sahibi bir adam tarafından yapılan zulmü görmesi, mahvolmaya ve ülkelerin yıkılıp gitmesine delâlet eder.Denilmiştir ki: Rüyada zalim olduğunu gören kimse fakirliğe duçar olur.

Rüyada, yaptığı haksızlık ve zulmü itiraf ettiğini görmek, Allah’a yüz tutmaya ve tevbeye delâlet eder.

Rüyada zulmettiği bir kimsenin kendisine beddua ettiğini görmek, rüya sahibi için azab ve ikaba işarettir. Çünkü: “Mazlumun bedduasından sakınınız” buyurulmuştur.

Rüyada kendisine zulmeden bir adamın kendi aleyhine beddua ettiğini görmek, hayır ve müjdeye işarettir.

Rüyada başkalarına zulüm yaptığını görmek günahların affedilmesine, rüyada başkalarına zulmettiğini görmek de fakir düşmeye, maddi ve manevi sıkıntıya, tövbe ve istiğfar etmeye işaret eder.

Bakınız; Zalim.

Rüyada iktidar sahibi kimse tarafindan yapilan zulmü görmek, mahvolmaya ve ülkelerin harap olmasina işarettir.

Bazen de rüyada, ilim sahipleri veya Kur'an okumasini bilen kimseler tarafindan yapilan zulmü görmek, Allah'ın affina işarettir.

Bazi tabirciler, rüyada zalim gören kimse, fakir olur, dediler.

Rüyada, yaptgi zulmü itiraf ettiğini gören kimse, Allah'a tövbe eder. Zulmettigi adamin kendisine beddua ettiğini gören kimse, Allah (C.C.) 'in azabindan sakinsin.

Rüyada zulme ugradiğini ve kendisine zulmeden zalime de beddua ettiğini gören kimse, kendisine zulmeden kisiye galip gelir.

Rüyada kendisine zulmeden bir kimsenin kendi aleyhinde beddua ettiğini görse bu rüya müjdedir.