Rüyada Zülüf Görmek

Rüyada Zülüf Görmek

Zülüf (yahut favori) hayırlı bir çocuğa, hastalıktan şifa bulmaya, mala, İki zülüfün birden görülmesi iki hayırlı oğul evladına, Birinin zülfünü (favorisini) yolmak ondan ödünç para almaya yahut onun övgüsünü kazanmaya, Kadının zülüflerini ve saçlarını örmesi lider olacak bir çocuk doğurmasına ve o yılın bolluk ve ucuzluk içinde geçmesine, Kadının saç ve zülüflerinin kalın örgüler halinde birbirine dolandığını görmesi şöhret bulacağı bir iş yapmasına, Kadının saç ve zülüflerini halka göstermesi rezillik ve rüsvaylığına delalet eder.

Rüyada bir kadınin zülüflerini görmek, hayırlı ve temiz iki çocuga delalet eder.

Rüyasında zülüf gören, hasta ise iyilesir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada iki taraftan görülen zülüfler, hayırlı ve temiz iki erkek çocuga işarettir.

Bazen de zülüf görmek, hastaliktan sifa bulmaya işarettir.

Rüyada iki tarafta görülen zülüfler, hayırlı ve erkek çocuga delalet eder.

Bazan da zülüf görmek, hastaliktan sifa bulmaya delalet eder. Hasta olan bir kimse, rüyada zülüflerinin demirden ve uyanikken zülüflerinin bulundugu kismin agirmasindan sikayetçi olan kimsenin, iyilesmesine ve o agridan kurtulmasina delalet eder.

Bazan da zülf, mal ile tabir edilir.

Bir kimse rüyada baskasinin zülfünü ygörse, yolan sahsin yolunan sahistan ödünç para almasma ve o kimsenin onunla iftihar etmesme delalet eder.

Bazi tabirciler, rüyada kendi tüyünü yolan kimse zenginse, servetinin elinden çikmasina, fakirse, borcunu ödemesine delalet eder, dediler.

Rüyada görülen zülüf, onu tasiyan için mübarek erkek çocuktur. Zülüfü basinda gören kimse için maldir. Zülüf, hanimdir. Çok zülüfler, gören kimse için hanimlardir. Kadinin rüyada zülüf ve saçlarini örmesi, onun reis bir çocuk dogurmasina ve senenin ucuzluk ve bolluguna delalet eder.Eğer kadın zülüf ve saçlarini kalin ve birbirine dolasmis görse, söhret .bulacagi bir is isler. Kadinin saçlarini halka göstermesi onun için rezalet ve rüsvayliktir. Kadinin saçinin siyahligi, kocasinin halinin güzelliğine ve kocasi yaninda olan kiymetine delalet eder. Kadinin rüyada basini devamli olarak açik görmesi kocasmin kaybolup bir daha ona dönmemesine delalet eder.

Eğer kocasi yoksa ebediyen evlenmemesine, kadınin saçini berrak ve siyah görmesi kocasinin mali ile zengin olmasina delalet eder.

Rüyada zülüfü kendi başında görmek, o kimsenin mal elde etmesine yorumlanır. Kadın rüyasında kendi zülüfleri olduğunu görürse onun dünyaya bir çocuk getireceğine ve bu çocuğun büyüyünce önemli görevler alacağına, o senenin ucuzluk ve bollukla geçeceğine işaret eder.

Bir kimsenin rüyada zülüf görmesi, mala, erkek çocuğa, ziynete ve hizmetçiye delâlet eder.Evli bir kadının rüyada zülüf ve saçlarını görmesi, iyi ve üstün bir çocuk doğuracağına ve senenin ucuzluk ve bolluk içinde geçeceğine ve rızka delâlet eder. Yine bir kadının rüyada zülüf ve saçlarını kalın ve birbirine dolaşmış görmesi, şöhret bulacağı bir işe delâlet eder.

Bir kadının rüyada zülüf ve saçlarını ördüğünü görmesi, insanların başına geçip âmir olacak bir çocuk doğurmasına ve senenin ucuzluk ve bolluğuna ve hayırların çokluğuna delâlet eder.Evli kadının rüyada saçını simsiyah görmesi, kocasının halinin güzelliğine ve kocası yanında olan kıymetine alâmettir.

Bir kadının rüyada başını devamlı olarak açık görmesi, kocasının kaybolup artık ebediyyen ona dönmemesine işarettir.

Bekâr bir kadının bu rüyayı görmesi, ebedî olarak evlenmemesine delâlet eder.

Bazı kere de kadının rüyada saçını berrak ve siyah görmesi, kocasının malı ile zengin olmasına delâlet eder. Yine rüyada zülüf görmek, mal ve erkek çocuğa alâmettir. Zülüf görmek, maişetin iyi olacağına, hayır ve menfaata da delâlet eder.