Rüyada Yağ Görmek

Rüyada Yağ Görmek

Rüyada yağ görmek; insanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere işarettir. Yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve işteki eksiklik ya da taşkınlığa; içyağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe delalet eder.

Rüyada kuyruk yağı görmek; sadık ve munis eşe, insana gönülden bağlı akraba ve dostlara; bitkisel yağ görmek, misafire ya da hastalığa; kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder.

Rüyada yağ görmek ne demek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

Rüyada yağ görmek ne anlama gelir: Rüyayı gören kişinin çok mutlu olacağı bir haber alacağına yorumlanır. Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

Rüyada renkleri güzel, temiz yağlar görmek, bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

Yağ, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanır. Ağır yağlar ilim ve hikmetle tabir olunur. İbni Sirin’e göre; vücudunu herhangi bir yağla yağlanmış görmek, hastalık ile tabir olunur. İsraf etmeksizin başını yasladığını görmek, sağlık ile tabir olunur.

Cabir’ül-Magribi’ye göre; yağ yemek ve onlarla yağlanmak, ziynet ve sağlığa delalet eder. Rüyada bıyığını ve göğsünü yağladığını gören, yalan yere yemin eder.

İsmail El-Es’as’a göre; yağların hepsi, zeytinyağı hariç, hüzne işarettir. Zeytin yağı yemek, mala delildir. Susam yağı görmek, hayır ve menfaate; badem yağı görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder.

Cafer-i Sadık’a göre; güzel kokulu yağlar altı şekilde tabir olunur: Güzel eş, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy. Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yağlar üç şekilde tabir olunur: Ahlaksız eş, kötü adam, çirkin söz.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yağ görmek; mal, nimet, güzel bir hanım ve iyi bir söze işarettir. Kokusu bozuk ve kötü yağ görmek, ahlaksız bir hanıma, fasik bir adama ve çirkin bir söze işarettir.