Rüyada İşaret Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İşaret Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İşaret Görmek


Rüyada işaret görmek, rüya sahibine uyarı niteliği taşıdığına yorulur. Kişinin dikkatli olması gereken durumlarına dikkat çeken bu tür rüyalar, ikaz niteliği taşımaktadır. İşaret gören kişinin hayatında birtakım düşmanlar ya da kendisini çekemeyen kişiler vardır. Rüya sahibinin bu tür insanlara dikkat etmesi gerekir. Her zaman bu tür insanlara karşı ayık ve uyanık olunması gerektiği şeklinde delalet eder.

Bazı yorumculara göre, kişinin işaret edilen şeye karşı dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca özellikle seyahate çıkacak olan kişilerin tedbirli olmalarına delalet eder.

Rüya tabirlerinde rüyada işaret görmenin yorumu ayrıca şu şekillerdedir:

Rüyada Trafik İşareti Görmek


Rüyada trafik işareti görmek, kişinin devlet daireleriyle ilgili bir sorun yaşayabileceğine işaret eder. Yaşanan sorunlar karşısında, rüya sahibinin dikkatli ve kontrollü davranması gerekmektedir.

Rüyada İşaret Vermek

Rüyada birine işaret vermek, gerçek hayatta o kişi tanınıyorsa, ona ikazda bulunmaya delalet eder. Rüyada işaret verdiğini görmek, rüya sahibinin Allah yolunda ilerleyeceğine, kötülüklerden ve haramdan uzak duracağına, güzel günlerin kendisini beklediğine işaret eden bir rüyadır.

Rüyada işaret görmek hemen her zaman uyarı demektir. Kişiyi ikazda bulunan bu tip rüyalar, dikkatli olunması gereken durumlara dikkat çektiği anlamına gelir.

Rüyada Ok İşareti Görmek

Rüyada ok işareti görmek maddi ve manevi açıdan pek çok sorunla karşılaşılacak durumlara düşüleceğine yorulur. Kişinin atılacak adımlar sayesinde çok büyük kazançlar elde edileceğine delalet eder. Rüyada ok işareti görmek, hayırlara vesile olmaktadır.

Rüyada Göz İşareti Görmek

Rüyayı gören kişinin zararlarını alacağı destek sayesinde ortadan kaldıracağına rivayettir. Kişinin hayırlı kişiler ile tanışıp çok büyük başarılar ve kazançlar elde edeceğine alamet etmektedir. Rüyada göz işareti görmek, çok büyük ihanete uğramaya yorulmaktadır.

Rüyada Çarpı İşareti Görmek

Kişinin uzun sürecek bir kırgınlık yaşanacağına anlamına gelir. Rüya sahibinin mesleğinde aranan yetenekli kimse olacağına tabir olunur. Rüyada çarpı işareti görmek, aile içerisinde yaşanacak sevinçli ve güzel olaylara, ters giden bazı olayların düzeleceğine alamet eder.

Rüyada Noktalama İşareti Görmek

Rüya sahibinin iş hayatında ve aile hayatı içinde karşısına çıkan sorunlarından kurtulup mutlu zamanlar geçireceği anlamına gelir. Kişinin atacağı adımlar ve gerçekleştireceği çalışmalar sayesinde iş hayatında ve aile hayatında çok hayırlı ve güzel durumlar ile karşılaşacağı demektir.

Rüyada Sus İşareti Görmek


Rüyada sus işareti görmek, kişinin günahtan kaçınarak yaşayacağına işarettir. Rüya sahibinin bir sebeple çok sıkıntılı ve zor bir duruma düşeceğine delalet eder. Rüyada sus işareti görmek, haram yollardan para kazanmaya ve iş hayatında huzursuz olmaya işaret eder.

Rüyada İşaret Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada işaret görmenin psikolojik yorumu, kişinin yaşadığı durumlardan dolayı suçluluk hissetmesine yorulur. Rüya sahibinin her konuda şüpheyle hareket eden, samimiyet kuramayan yapısının yani sosyal sıkıntılarının sembolüdür. Rüyada işaret görmenin psikolojik tabiri, ihanet görmeye delalet eder.