Rüyada Sünnet Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Sünnet Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Sünnet Görmek

Rüyada sünnet olmak, Rüya sahibinin geçmişten gelen ya da şu an içerisinde bulunan sağlık sorunlarının şifa bulacağına yorulur. Rüyada görülen sünnet, kişinin üzüntüleri ve sıkıntılarının son ererek huzura kavuşacağının habercisidir. Bu rüya, bekar kişiler için kısmet, hasta kişilere sağlık ve evliler için de çocuğun müjdecisi olduğuna delalet eder.

Rüyada sünnet olmak rüyanın görülme şekline, niteliğine göre farklı yorumlanır. Rüya sözlüğü yazarların rüyada sünnet olmakla ilgili yorumlarını sizler için derledik. İşte, rüyada sünnet olmanın rüya tabirleri;

Rüyada Sünnet Olan Birini Görmek

Rüyada bir çocuğun sünnet olduğunu gören kişi en yakın zamanda sevineceği bir haber alacak demektir. Rüya sahibi aldığı güzel müjdelerle huzurlu günler yaşayacaktır. Aynı zamanda, kişinin sağlık sorunları ortadan kalkacağına ve şifayı bulmasına yorulur. Rüyada birinin sünnetten kaçtığını görmek, kişinin yüzleşmekte korktuğu sıkıntıları ile yüz yüze geleceğine delalettir. Rüyada kaçmak, huzursuzluk, dile getirilemeyen eksiklikler ve duyulan pişmanlıklar olarak değerlendirilebilir.

Rüyada sünnet olmanın manası, kişinin hastalıklarının şifa bulması demektir. Sıkıntılarından kurtularak rahata ermesine, huzur içinde yaşaması anlamına gelmektedir.

Rüyada Sünnet Düğünü Görmek

Rüyada sünnet düğününde olduğunu görmek, rüya sahibini hayırlı günlerin beklediğine alamettir. Rüyada görülen sünnet düğününün manası, yaşanılacak mutlu günlerin habercisidir. Ancak sünnet düğününde oynamak, göbek atmak İslami rüya alimlerine göre; üzüntülü, kederli günlerin geleceğine işaret olarak yorumlanır. Eğlencenin bu türde olması, dini açıdan hoş olmayacağı, yapılan bu ibadetin değerini düşüreceği şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Sünnetsiz Olduğunu Görmek

Rüyada sünnetsiz olduğunu gören kişi gerçek hayatta sünnetli ise günahlarından arınıp tertemiz olacağına yorulur. Sünnetli birinin kendisini sünnetsiz hissetmesi, işlediği günahlardan dolayı pişman olan ve bunun için tövbe eden kişinin varlığına işarettir. Gerçekte sünneti olmayan birinin rüyasında bu durumu görmesi ise kişinin maddi kazancının artacağına delalet eder. Ancak rüyada kişinin sünnetsiz olduğunu görmesi iman eksikliğidir ve bu yüzden kendini kötü hissedeceği günler yaşayacak demektir. Kişinin maddiyattan daha çok maneviyata değer vermesi gerekir. Bu rüya İslam alimleri tarafından, rüya sahibinin dini vecibelerini aksattığına, dünya malına ve mülkü için çalıştığına yorulur.

Rüyada Sünnet Çocuğunu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında sünnet çocuğu görmesi hayır bulmaya ve zorlukların üstesinden geleceğine, küçük bir çocuk gibi mutlu derdi tasası kalmayacağına, borçlarından kurtulacağına ve sağlığının her zaman iyi olacağına rivayet etmektedir.

Rüyada Sünnet Kıyafeti Görmek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre kişinin rüyasında sünnet kıyafeti görmesi içinin açılacağı, huzur ve mutluluk ile dolacağı, yeni eğlenceler, yeni mutluluklar bulacağı, neşeli günler geçireceğine yorulur.

Rüyada Sünnet Ettiğini Görmek

Rüyasında bir çocuğu sünnet etiğini gören rüya sahibinin eğer kötü alışkanlıklara sahip ise hepsinden vazgeçeceği, hatalarının ve günahlarının farkına varacağı ve tövbe edeceğine rivayet etmektedir.

Rüyada Sünnet Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında sünnet olduğunu görmesi erkek ya da kız fark etmeksizin çok büyük bir sevap işleyecek ve bütün günahlarının silineceği, rüya sahibine bereket ve hayrın geleceğine yorulur.

Rüyada Kızın Sünnet Olacağını Görmek

Rüyasında bir kızın sünnet olacağını gören kişinin yoksul ve muhtaç insanların hakkına göz dikeceğine, kötü bir problemin çözülmesi için deneyimli bir kişiden yardım isteyeceğine yorumlanır.

Rüyada Kocasının Sünnet Edildiğini Görmek

Rüya sabinin rüyasında kocasının sünnet edildiğini görmesi kendisine çok iyi bir hayat kurmak için hayırlı bir yola gireceğine, şansızlıkların ve aksiliklerin peşini bırakmayacağına, gereksiz ve hayırsız kişilerle muhatap olacağına rivayet etmektedir.

Rüyada Sünnet Olmuş Pipi Görmek

Rüyasında sünnet olmuş pipi gören kişinin hayatında hayırlı gelişmeler olacağına, sıkıntılarının ve dertlerinin sona ereceğine, zor ve kötü günleri geride bırakacağına, şansının ve kısmetinin olacağına, çok büyük mutluluklar yaşayacağına delalet edilmektedir.

Rüyada Oğlunun Sünnet Olduğunu Görmek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyayı gören kişinin iş hayatında başarının ve güzel gelişmelerin yaşanacağına, temiz kalpli iyi niyetli olduğundan dolayı yardıma muhtaç olan insanlara yardımda bulunacağına yorulur.

Rüyada Sünnet Olmuş Adam Görmek


Rüya sahibinin rüyasında sünnet olmuş adam görmesi insanlara zararının dokunacağına, bu nedenle o kişilerin kendisi için kötü dileklerde bulunacağına, bir arkadaşının hayırsız bir işine ortak olacağına delalet etmektedir.

Rüyada Sünnet Pelerini Görmek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüya sahibinin rüyasında sünnet pelerini görmesi bir sebeple nerede yanlış yaptığını hangi kararının yanlış olduğunu bir yerde oturup uzun uzun düşüneceğine, özlemlerini bitireceğine, iş hayatındaki maddi sıkıntıların son bulacağına, bütün çekilen sıkıntıların dertlerin son bulacağına, ferah ve mutlu bir hayata kavuşacağına yorulur.