Rüyada Muhtar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Muhtar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Muhtar Görmenin Anlamı ve Yorumu


Rüyada muhtar görmek, rüya sahibinin hayatında hilekar, dolandırıcı ve sahtekarlığa eğilimli, insanlara faydası olmayan ve onların parasına, malına, mülküne göz diken art niyetli birinin olduğuna delalet etmektedir. Rüya sözlüğü yazarlarına göre rüyada görülen köy veya mahalle muhtarı, uğursuzluk ve şanssızlık simgesidir. Rüyasında muhtar gören bireyin yaşam sevincinin, ferahının ve huzurunun bozulacağı, ortaya çıkan problemler yüzünden gıpta ile bakılan hayatının bir anda cehenneme dönüşeceğine yorulmaktadır.

Rüyada Muhtar Adayı Görmek

Rüyasında muhtar adayı olan birini gören kişinin menfaatleri için dostlarını ve hatta aile bireylerini dahi üzmekten çekinmeyeceğine işarettir. Rüyada muhtar adayı görmek rüya sahibinin geçim derdi çekeceğine, çok büyük üzüntüler yaşayacağına ve sornaki dönemlerde bu durumdan kaynaklanan sıkıntılardan çok çekeceğine delalet eder.

Rüyada muhtar olmak ise rüyasında muhtar olduğunu gören kimseye bir uyarı mahiyeti demektir. Şöyle ki; rüyasında muhtar olduğunu gören kimse, karşılaştığı hadiseler karşısında sinirlerine hakim olmalı ve fevri hareketlerden çekinmelidir. Rüya sahibi kendi öfkesini kontrol altına alamazsa hem parasal hem sosyal hem de manevi sorunlarla yüzleşeceği anlamına gelmektedir.
 
Rüyada Muhtar Seçilmek

Rüya uzmanları tarafından rüyasında muhtar seçildiğini gören kimsenin ekmeğini kolay elde edeceği, vefalı çocuğunun olacağı, saadeti yakalayacağı, işinde yükseleceği, vaatlerini yerine getireceği ve hak ettiği güce ulaşacağı rivayet olunmaktadır.