Rüyada Yunus Peygamber Görmek

Rüyada Yunus Peygamber Görmek
Rüyasında Hz. Yunus (A.S.)’u görmek, Allah’ı zikreden ve yanlıştan dönen kişiye işarettir. Ayrıca aceleci bir yapıya sahip olduğunuzu buna dikkat etmenize yorumlanır.

Başka bir tabire göre: Rüyada Yunus (A.S.)’u görmek tabiri, her işinizde acele ettiğinize ve bunun sonucunda üzüleceğinize, çok geçmeden de üzüntünüzün geçeceğine, ölene kadarda düzgün bir hayat yaşayacağınıza tabir edilmektedir.

Rüya sahibinin, sinirden birden parlamasına ve bu huyunun hemen geçtiğine işarettir. Allah’ı bolca anmaya ve nefsini köreltmeye tabir olunur.

Rüyada Yunus (A.S.)’u görmek; işte acele etmeye, iyi ve güzel bir hayat sürmeye, Allah rızası için nefsini azarlamaya ve daha fazla Rabbine zikretmeye delalet eder.

Başka bir yoruma göre: Rüyada Yunus (A.S.)’u gören sıkıntıdan sonra feraha ve mutluluğa kavuşur.

Başka bir rivayete göre: Rüyada Yunus (A.S.)’u görmek; çekilecek sıkıntı ve dertlerden sonra kurtuluşa ereceğinize, ecel gelinceye kadar huzurlu olacağınıza, sıkıntı ve dertlerden kurtulacağınıza delalet eder.

Seyyid Süleyman: Rüyada Yunus (A.S.)’u gören, şiddetten sonra feraha çıkar. Üzüntünün ardından sevinir. Darlıktan genişliğe, karanlıktan aydınlığa hasıl olur.