Rüyada Zemzem Görmek

Rüyada Zemzem Görmek

Rüyada zemzem suyu içmek; dert ve hastalıktan şifa bulmaya, mal ve faydalı ilme, takva ve iyilik yönünden bir hayra ermeye, murad ettiği şeye nail olmaya delalet eder.

Rüyada zemzem suyu görmek; çok tehlikeli hastalıktan kurtulmaya, üzüntünün ve sıkıntının biteceğine yorumlanır.

Rüyada zemzem içtiğini görmek, maddi sıkıntılardan kurtulacağına işarettir. Bir kimse herhangi bir şeyi zemzem niyeti ile içtiğini görse, sonunda istediği şeye nail olur. Rüyanızda zemzem içtiğinizi görmek; dualarınızın kabul edildiğine, ölülerinizin sizden sadece fatiha beklediklerine, ibadetinize devam ettiğiniz müddetçe Cenab-ı Hakk’ın rızasına nail olacağınıza işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada zemzem içtiğini görse, dert ve hastalıklardan şifa bulur. Özellikle, zemzemi mal kazanmak yahut ilim öğrenmek gibi muayyen bir husus için içerse, o kimse o mal veya o ilme nail olur. Rüyada zemzem suyunu içtiğini gören kimse takva ve iyilik cihetinden bir hayra erişir. Murat ettiği şeye nail olur.

Rüyada zemzem suyunu görmek ya da içmek; bütün hastalık ve sıkıntılardan kurtulacağınıza, mal ve paraya kavuşacağınıza işarettir.