Rüyada Zabıta Görmek

Rüyada Zabıta Görmek
Rüyada zabıta görmek; halkın işlerini ıslaha çalışan kimseye, babaya, öğretmene işaret eder. Temiz giyimli ve güler yüzlü ama ağırbaşlı ve ciddi zabıta memuru görmek, insanların sıkıntıdan kurtulmasına; kötü giyimli ve abus çehreli meymenetsiz zabıta memuru, rüşvet ve haram yiyen adi bir kimseye delalettir.

Rüyada belediye memurlarının çalışmadığını işi bıraktıklarını grev yaptıklarını görmek; bela ve afete, tevekkül ve itimat ile bunları atlatarak ecir kazanmaya delalet eder. Rüyada zabıtanın tartaklandığını görmek, hangi şekilde olursa olsun, başınızın bir hususta derde gireceğine delalet eder.

Rüyada zabıta memurunun sizi azarladığını görmek, bir yakınınızla aranızın açılmasına, çok büyük bir kavgaya; zabıtanın size ceza yazdığını görmek, insanlara sırrınızı açtığınızdan dolayı çok büyük zararlara ve felakete uğrayacağınıza işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada zabıta memuru görmek, herkesin kurtuluşa ermesine işarettir. Bazen bu rüya aşçıda, et ve yağda nefret edilecek ve sıhhate zararlı olacak hallerin vaki olmasına kötü ve yasaklanmış şeyleri ifsat etmeye veya eksik ölçüp tartmaya işarettir.