Rüyada Ud Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ud Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ut / Ud Görmenin Anlamı ve Yorumu


Rüyada ud görmek; sağlık, eğitim, evlilik ve çocuk gibi manalara yorulur. Rüyasında ud çaldığını gören kimse için rüya yorumu, bekar ise evlenecek, evli ise çocuğu olacağına delalet etmektedir.

Eğer kişi öğrenci ise eğitiminde başarı gösterecek ve hastaysa ya da hastalıkla uğraşıyorsa bunu atlatarak eski sağlıklı günlerine geri döneceği demektir.

Rüya sözlüğü yorumcularının kimine göre rüyada ut görmenin manası geçmişten gelen bir hatırayı unutamamak demektir. Kişinin geçmişindeki anıları hatırlayıp mutlu olduğu ya da geçmişteki büyük bir üzüntü yaşadığı olayı hala atlatamadığını belirtirler. Ayrıca ud gören kimse için şu anki yaşantısından memnun olmadığı ve önceki günleri özlemle andığı yorumunu yaparlar.

Rüya tabirleri kitaplarında rüyada ud görmek hakkında ayrıca şu anlamlar yer almaktadır:

Rüyada Ut veya Ud Görmek

Sağlık kazanmak, eğitime devam etmek, evlenmek ve çocuk sahibi olmak manalarına gelir.

Rüyada ud görmek, rüya sahibinin geçmişinde yaşamış olduğu güzel dostlukları ve ortamları özlediği demektir. Kişinin aklına geldikçe içinin huzur dolduğu, eski günlere dönmek istediği anlamına gelmektedir.

Rüyada Ud Çalmak

Ud çalan kimse için kimin için çalıyorsa o kişilerden fayda göreceği yorumu yapılır. Kişinin bu kişiyle iş kuracağına işaret eder.

Rüyada Ut Dinlemek

Ut dinleyen kimse geçici bir sıkıntı ya da geçici bir iyi dönem yaşayacağı manasına gelir. Yani parası yoksa para buşur veya parası varsa para kaybeder fakat bir süre sonra eski durumuna geri döner denir.

Rüyada Ud Satın Almak

Ud alan kimse için evlenecek yorumu yapılır. Evliyse yeni ud yeni çocuk demektir.

Rüyada Ud Satmak

Udunu satan kimse için itibar kaybedeceği yorumu yapılır. Bu kimse için ayrıca maddi kayıp manasına gelir.

Rüyada Udun Telinin Kopması


Ud çalarken ya da bir şekilde udun tellerinin koptuğunu gören kimse sıkıntılarından kurtulur, gerginliği geçer. Rüya sahibinin işinde büyük adımlar atacağına da delalet eder.

Rüyada Ud Kırmak

Udu düşürüp kırdığını gören kimse için başında bela varsa kurtulacağı yorumu yapılır. Kişinin rahat bir nefes alacağına, feraha çıkacağına alamet eder.

Rüyada Ud Sesi Duymak

Rüyada ud sesi duymak, rüya sahibinin kariyerinde yükselmek için bazı hatalar yapacağı demektir. Kişinin istemeyerek de olsa kötülük yapacağına işaret etmektedir.

Rüyada Müzik Aleti Görmek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada müzik aleti görmek, rüya sahibinin hayatında olacak büyük değişikliğe yormaktadır. Kişinin bir yakınının vefat edeceğine rivayet eder.
Daha yeni Daha eski