Rüyada Zürafa Görmek

Rüyada Zürafa Görmek

İmam Nablusi
Rüya tabirine göre rüyada zürafa görmek çok güzel, bereketli, kazançla döneceğiniz, karlı yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Bazı tabircilere göre de rüyadaki zürafa garip haberlere, hamile kadına, mal ve geçime delalet eder.

Zürafa görmek mala, gelecek afete, gebe kadına, garip haberler almaya, kocasına itaat etmeyen kadına delalet eder. Derler ki rüyada zürafayı görmekte hayır yoktur. Çünkü zürafa, mal hakkında afete yorulur ve aynı zamanda gebe kadına tabir edilir. Zürafa; saf, iyi niyetli, içten davranan uzun boylu bir arkadaş anlamına da gelmektedir.

1- Rüyada zürafa yavrusu Görmek

Çok güzel ve karlı bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder. Birden fazla zürafa görmekse, toplum hayatında başarıyı temsil eder.

2- Rüyalarda görülen zürafa

Kocasına itaat etmeyen kadına da işarettir. Aynı zamanda zürafa rüyası, geviş getiren memeli hayvanlara sahip olmak demektir.

3- Rüyanızda zürafa sürüsü görülmesi

yakında bir geziye çıkacağınıza ve bu geziden yurda oldukça menfaat edinmiş bir şekilde döneceğinizi ifade eder. Rüyada zürafayı görmekte hayır yoktur. Bazen bu zürafayı görmek, gebe kadına yahut yöneldiği taraftan meydana gelecek garip haberlere vakıf olmaya işarettir.

4- Rüyada zürafa görmek

Eşine itaat etmeyen kişiye delalet eder. Rüyada bir zürafaya malik olduğunu ve onu dilediği gibi kullandığını görmek, itaatkar hizmetçiye işarettir.

5- Rüyada Zürafaya Binmek

Rüyada bir zürafaya bindiğini görmek, çok çetin ve zor işlerin üstesinden gelmeye delalet eder. Çünkü zürafaya binmek güç bir iştir.

6- Rüyada Zürafa Sevmek

Rüyasında zürafa seven ve zürafaya dokunan kimselerin kolay bir yapacaklarına, bu yolculuğun sonunda da mutlu olacakları belirtilmiştir.

7- Rüyada Birden Çok Zürafa Görmek

Birden çok zürafa halkı simgeler. Toplum içinde saygın bir kimse olacağınıza delalet eder. Uzun boynuyla size toplum veya iş yaşamı içinde yukarı sıyrılacağınızı ve fark edileceğinizi müjdeler.

8- Rüyada Zürafa Öldürmek

Zürafa avlayan ve onu öldüren yahut zürafayı kesmek; büyük bir şahsiyeti alt edeceği şeklinde tabir edilmiştir. Bazen de zürafa öldürmek mal elde edeceğinize delalet etmektedir.

9- Rüyada Zürafa Beslemek

Rüyada zürafaları beslediğini gören kişi, zorlu çalışmanın ardından ele geçecek kısmet ve mala yorumlanır. Rüya sahibinin aynı şekilde Ailesine daha çok vakit ayıracağına delalet etmektedir.

10- Rüyada Zebra İle Konuşmak

Rüyada zürafanın konuşması, yahut zürafa konuştuğunu görmek; insanları şaşırtacak bir iş yapacağınıza işaret etmektedir.

11 - Rüyada Zürafadan Kaçmak

Rüyada zürafanın kovaladığını ve zürafadan kaçtığını görmek; insanlar arasında adalet ve insafı gözetecek bir makam elde edeceğinize işaret etmektedir.

12- Rüyada Zürafanın Doğurması

Rüyada zürafanın doğurduğunu görmek;
yeni gelir kaynakları elde edeceğinize işaretle delalet eder.

Genel anlamda Rüyada zürafa görmek, yakında bir geziye çıkacağınıza ve bu geziden yurda oldukça menfaat edinmiş bir şeklide döneceğinizi ifade eder. Zürafa aynı zamanda mal, gebe kadın, garip haberler anlamına geldiği gibi ayrıca geviş getiren hayvanlara sahip olmak şeklinde tabir edilmektedir.